Dlaczego mam ciemne plamienia po miesiączce?

Dzień dobry. Od kilku miesięcy pojawiają się plamienia z dróg rodnych koloru ciemno brunatnego po okresie i trwają tak przez ok 10 dni. Pojawia się również ból w podbrzuszu oraz ból jajników zwłaszcza prawego. Lekarz ginekolog wykonał badanie do oceny histopatologicznej. Rozpoznanie kliniczne to: Nieprawidłowe krwawienia maciczne i pochwowe. Rozpoznanie histopatologiczne to: Hyperplasia endometrii complexa cum atypia focalis levis. Mam 39 lat. Dwoje dzieci urodzone przez cesarskie cięcie. Od roku nie stosuję żadnych tabletek antykoncepcyjnych. Wcześniej lekarz przepisywał Stediril 30. Proszę o wyjaśnienie co oznacza nazwa rozpoznania histopatologicznego. Dziękuję

Rozrost endometrium z atypią. Zwykle zaleca się w takich rozpoznaniach zabieg operacyjny - więcej szczegółów w zależności od objawów towarzyszących poda Pani ginekolog prowadzący