Dlaczego mam to kłucie jajników?

Witam, od kilku dni (około 4) mam silne bóle brzucha w okolicach jajników i czuję skórze macicy, spóźnia mi się okres i nawet chwilami mam gorączkę. Dodam że mam 19 lat i ciążę w 100 procentach możemy wykluczyć, co to może być i czy mogę to przeczekać?

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

w podanym przez Panią przypadku ból i kłucie jajników może najprawdopodobniej oznaczać zbliżającą się niedługo miesiączkę. Taki stan występuje również przy niektórych dolegliwościach, do których należą obecność torbieli oraz stany zapalne jajników i jajowodów. W takim przypadku bezwzględnie trzeba się udać na wizytę do ginekologa.

Spóźniający się okres niepowodowany ciążą może występować, jeżeli w Pani życiu występują sytuacje stresowe, jest stosowana restrykcyjna dieta połączona z wysiłkiem fizycznym lub istnieje jakaś infekcja intymna.

Należy pamiętać, że w przypadku jakichkolwiek wątpliwości powinna się Pani skontaktować ze specjalistą, który przeprowadzając odpowiednie badania, będzie w stanie postawić jednoznaczną diagnozę.

Zachęcamy do zapoznania się z naszym artykułem dotyczącym nieregularnych cykli menstruacyjnych:

https://portal.abczdrowie.pl/nieregularny-okres-przyczyny-zaburzenia-cyklu-leczenie

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.