Dlaczego mam z ust taki zapach po ekstrakcji zęba?

Tydzień temu przeszłam zabieg chirurgicznej ekstrakcji górnej ósemki i do wczoraj przyjmowałam antybiotyk. Opuchlizna zeszła prawie do końca, a ból samego miejsca po zębie już prawie nie występuje. Zamiast tego ciągle bolą mnie 2 zęby sąsiadujące z usuniętą ósemką, a ostatnio pojawił się nieprzyjemny zapach z ust i dziwny posmak. Ból nie nasila się, raczej stopniowo maleje i nie zauważyłam też krwawienia czy ropy. Czy to może być coś poważnego? Następną wizytę mam za tydzień.
KOBIETA, 18 LAT 10 miesięcy temu

Zakażenie: Choć nie zauważyłaś krwawienia czy ropy, istnieje ryzyko wystąpienia infekcji w okolicy usuniętej ósemki lub wokół sąsiednich zębów. Infekcja może powodować ból, nieprzyjemny zapach i posmak. Lekarz może przepisać ci antybiotyki lub przeprowadzić dodatkowe badania, aby zdiagnozować i leczyć ewentualną infekcję.

Urazy lub uszkodzenia sąsiednich zębów: Podczas ekstrakcji zęba może wystąpić przypadkowe urazenie lub uszkodzenie sąsiednich zębów. Może to prowadzić do bólu i nieprzyjemnych objawów w tych zębach. Lekarz będzie mógł dokładnie zbadać i ocenić stan sąsiednich zębów, aby ustalić przyczynę bólu i innych objawów.

Podrażnienie tkanek: Ekstrakcja zęba to interwencja chirurgiczna, która może spowodować podrażnienie tkanek w okolicy. To może powodować dyskomfort, zapach i posmak. Czasami tkaneki potrzebują czasu na gojenie się i złagodzenie objawów.

W każdym przypadku, jeśli odczuwasz niepokojące objawy po ekstrakcji zęba, zawsze warto skonsultować się z lekarzem stomatologiem. Opowiedz im o swoich dolegliwościach, aby mogli ocenić sytuację i podjąć odpowiednie kroki w celu złagodzenia objawów i zapewnienia pełnego powrotu do zdrowia.

Dobry protetyk Białystok