Dlaczego miewam te zawroty głowy mając 29 lat?

Witam od dłuższego czasu mam zawroty glowy które ustępują po wypiciu większej ilości płynów. Badania na elektrolity w normie. Troche podwyższona witamina b12. Odwodniony chyba nie jestem bo już z rana mocz jest jasno żółty a przez resztę dnia przezroczysty. Przy tych ilościach płynu dość często oddaje mocz

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

zawroty głowy mogą występować z bardzo wielu powodów. Jednym z nich jest właśnie odwodnienie. Wypijanie zbyt małej ilości płynów w ciągu dnia skutkuje zmniejszeniem ilości płynu mózgowego oraz zmniejszeniem dopływu krwi do mózgu. To natomiast powoduje bóle i zawroty głowy, które są jednym z objawów odwodnienia.

Skoro zawroty głowy dokuczają Panu już od dłuższego czasu, to należałoby udać się do lekarza i wykonać badania w tym kierunku. Jeśli był Pan już u lekarza rodzinnego, to może warto by było odwiedzić również neurologa i poszerzyć dotychczasową diagnostykę.

Oprócz odwodnienia zawroty głowy występują również przy migrenie, epilepsji, chorobach zapalnych opon mózgowych czy też chorobach neurologicznych, takich jak stwardnienie rozsiane.

Więcej możliwych przyczyn znaleźć można w naszym artykule:

https://portal.abczdrowie.pl/zawroty-glowy.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.