Dlaczego mocno puchną mi łydki?

Od kilku miesięcy puchną mi łydki i nadmiernie pocą się stopy. Prawa łydka jest bardzo opuchnięta, prawie jak obwód uda. Nogi pokryte sińcami i wybrzuszeniami. Do lekarza jakiej specjalności udać się na prywatną wizytę z takimi objawami ?
MĘŻCZYZNA, 33 LAT 2 miesiące temu

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

Pojawienie się silnej opuchlizny w obrębie łydek może wskazywać na groźne choroby, w tym m.in. niewydolność żylną, obrzęk limfatyczny, czy zakrzepicę żył głębokich, dlatego warto, aby jak najszybciej udał się Pan do lekarza – na początku POZ w celu wykonania podstawowych badań krwi, z którymi uda się Pan następnie do angiologa/flebologa.

Polecamy zapoznać się z odpowiedziami udzielonymi na podobne pytania:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/jak-poradzic-sobie-z-puchnieciem-lydek

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/puchniecie-nogi-w-lydce

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.