Puchnięcie łydki po operacji żylaków

witam serdecznie. Jestem po operacji żylaków już pół roku. Noga wygląda estetycznie bez żylaków widocznych, ale zaczęły mi puchnąć w operowanej nodze łydka. Czyli kosmetycznie jest ok, ale problem niewydolności pozostał. Proszę o wypowiedz na temat zastosowania pijawek. Szukam rozwiązania jak poprawić krążenie prawidłowe w nogach. Pozdrawiam

Witam serdecznie, proponuję wykonać USG dopplerowskie i zaplanować leczenie uzupełniające - skleroterapię piankową. Pijawki, choć w moim doświadczeniu usprawniają odpływ żylny, to rozwiązanie jedynie doraźne i wymagające systematycznego stosowania. Pozdrawiam serdecznie, dr n. med. Łukasz Szczygieł, spec. angiolog