Dlaczego nie dostałam miesiączki?

Witam, Dokladnie 31 maja "bawiłam się" z chłopakiem, ale to nie była taka naprawde zabawa, petting itp. -  ja dotykałam jego członka, a on mnie. Wkładał mi palce, ale nie głęboko, bo ja nie chciałam, ogólnie jestem dziewicą. Wtedy, tego 31, skończył mi się okres, a miałam drugi okres w maju, ponieważ dostawałam zastrzyki w brzuch F*** (heparyna drobnocząsteczkowa), ze względu na skręconą kostkę.

Czy te za strzyki mogły spowodować to, że nie miałam okresu w czerwcu, czy powinnam mieć inne obawy? Okres mam nieregularny. I czy powinnam pójść do lekarza, aby przepisał mi coś?

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Przyjmowany przez Panią w postaci zastrzyków lek nie powinien opóźnić miesiączki. Jeśli Pani cykle są nieregularne, to nie dziwi fakt, że miesiączka w czerwcu w ogóle się nie pojawiła. Powinna Pani jednak udać się do lekarza ginekologa w celu wykonania diagnostki przyczyn rzadkich miesiączek. Najpewniej cierpi Pani na jakiegoś rodzaju zaburzenia hormoalne (np. hiperprolaktynemię), które często dość łatwo można zdiagnozować i leczyć.

Pozdrawiam serdecznie!