Dlaczego nie ma poprawy po stosowaniu leków na pokrzywkę u dziecka?

Witam mam chorego synka na pokrzywke dzisiaj mija 48 godzin jak ma wysypkę pierwszego dnia dostal na noc zyrtec na drugi dzień też potem udalam sie znowu do pediatry tam zostałam skierowana do szpitala tam syn dostał zastrzyk steryd przez jakiś czas zmniejszyły sie trochę plamy rano dostał 1/2 tabletki hydrocortisonum i syrop clemastinum i nie ma zadnej poprawy

Pokrzywka ostra moze trwać nawet do 6 tygodni. Poprawa, tj zmniejszenie nasilenia zmian skórnych, występuje stopniowo podczas stosowania leczenia. Zwykle leki p/ histaminowe (np. Zyrtec) stosuje się ok. 10-14 dni (czasem do 4 tygodni) w stopniowo zmniejszanej dawce. Jeżeli pomimo leczenia zmiany utrzymują się lub nasilają proszę zgłosić się do pediatry w celu zmodyfikowania leczenia. Jeżeli zmiany będą bardzo nasilone lub wystąpi obrzęk (opuchniecie) twarzy, okolic oczu, warg lub chrypka proszę od razu zgłosić się się z dzieckiem do szpitala.