Dlaczego nie ma wsparcia ze strony bliskiej osoby?

Witam! Mam problem z narzeczonym, on nie rozumie ze muszę przyłożyć się do poprawy oceny z przedmiotu na studiach. Uważa ze to jest wymówka żeby nie szukać pracy. Nigdy nie chciałam nie pracować. Dla mnie to bardzo ważne jednak w chwili obecnej mam zjazdy co tydzien i muszę dojechać z trojmiasta do Warszawy. Moja mama wspiera mnie finansowo. Po ostatniej kłótni mój narzeczony powiedział mi ze nie wierzy ze pójdę do pracy i z osoba która żyje na garnuszku nie chce być. I dodał ze nie będzie moim sponsorem jak ja nie pokaże ze chce zmienić tej sytuacji. Nie wiem czy mogę na niego liczyć po tym wszystkim. Zawsze myślałam ze partner jest z kimś na dobre i na złe i nawet jak jest gorzej to pomoże i będzie wspierał. Dla mnie niepojęte jest jak można komuś wypominać paliwo za dojazd jeżeli się samemu zaproponowało. Nie wiem co mam ze sobą zrobić. Jest mi ciężko, zastanawiam się czy może ja nie robie czegoś złe.

Dzień Dobry Pani,

Mam zbyt mało danych...

Relacja partnerska/narzeczeńska jest relacją wymagającą wspierania i nieustannej pracy i współpracy od obojga Partnerów.
Partnerstwo jest możliwe, gdy obie strony są otwarte na potrzeby Partnera i gotowe, by na nie odpowiadać (realizując potrzebę lub nie, jeśli nie ma takiej możliwości).

Istotna jest komunikacja i aktualizacja swoich potrzeb, poprzez nadawanie priorytetów.
Z Pani relacji wnioskuję, że trudnością może być brak transparentności w komunikacji między Państwem, i stąd Pani poczucie braku wsparcia?

Z jakiegoś powodu Pani Narzeczony zaczął kwestionować Pani skuteczność w podjęciu pracy, i być może jest Mu po prostu trudno finansowo...?
I potrzebuje zwyczajnego zrozumienia?
Być może deklarowała Pani terminowo podjęcie pracy, jednak bez osiągnięcia celu i stąd napięcie ze strony Narzeczonego.

Zachęcałabym Panią do szczerej i otwartej rozmowy z Narzeczonym (bez oceniania i nastawionej na wzajemne wysłuchanie), by razem zadecydować, czy ze strony Narzeczonego, mogłaby Pani liczyć na wsparcie, z określeniem terminowym i realnym, kiedy podejmie Pani pracę.

Życzę Pani pomyślności i komunikacji w Waszej relacji,
irena.mielnik.madej@gmail.com

Witam, proszę skorzystać z rozmowy z psychologiem. Być może partner czuje się zbyt obciążony, w ten sposób okazuje swoje niezadowolenie. Warto szczerze porozmawiać jakie ma oczekiwania wobec Pani. W jaki sposób ma Pani pokazać że chce zmienić tą sytuację? Jak wyobraża sobie przyszłość, co według niego miałaby Pani zrobić aby poczuł większą równowagę.
Pozdrawiam serdecznie