Dlaczego nie mam ochoty na seks mając 26 lat?

Od jakiegoś czasu nie mam ochoty na seks z mężem, on stwierdził że leży to w mojej głowie i coś się ze mną dzieje, że zaczęłam się aż bać seksu. Co mogło wpłynąć na taki stan rzeczy ?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

spadek libido może być związany z wieloma czynnikami. Mogą na niego wpływać zarówno czynniki psychiczne, jak i fizyczne. Wśród tych pierwszych wyróżnić można: przewlekłe zmęczenie, stres, niską samoocenę, problemy w życiu codziennym i zawodowym, trudności w związku, rutynę w relacjach czy też zaburzenia psychiczne (np. depresję).

Czynniki fizyczne to między innymi zaburzenia hormonalne, suchość pochwy, choroby tarczycy lub cukrzyca. Czasem zdarza się, że brak ochoty na seks to skutek uboczny przyjmowanych leków lub jedno z działań niepożądanych doustnej antykoncepcji hormonalnej, czyli efekt przyjmowania tabletek antykoncepcyjnych.

Warto się przyjrzeć, czy nastąpiły w Pani życiu jakieś zmiany, które mogły doprowadzić do spadku libido. Być może zmieniło się coś w Waszej relacji. Kontrolnie może Pani wykonać również rutynowe badania, aby sprawdzić ogólny stan zdrowia. Jeśli brak ochoty na seks będzie się utrzymywał, warto odwiedzić seksuologa.

Temat ten został szerzej opisany w artykule:

https://portal.abczdrowie.pl/brak-ochoty-na-seks.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.