Dlaczego nie sypiam od dwóch miesięcy?

Witam, nie sypiam od dwóch miesięcy. Po prostu nie chce mi się spać. Zaczęło się od bólów głowy biegunek lekkich zawrotów głowy itd. W klatce piersiowej mam dziwny przepływ trafiając do głowy, nie potrafię tego nazwać i określić. Dwa tygodnie temu zrobiłem sobie tomografię głowy, wynik wyszedł pozytywny, mimo to czuje po sobie, że nie jest dobrze, proszę odp.

Szanowny Panie!
Postanowiłam odpowiedzieć na Pana pytanie, gdyż osoby, które trafiają pod opiekę psychologiczną, często uskarżają się na podobne objawy. Oczywiście konsultacja z lekarzem w takich sytuacjach jest wskazana, jednak wiele z tych oznak, które Pan wymienia może być kojarzona ze stresem - problemy z zasypianiem, bóle głowy, biegunki a nawet zawroty głowy bywają powiązane z przeżywaniem napięcia emocjonalnego. Każdy z nas ma jednak nieco inny wzór reagowania na sytuacje stresowe dlatego dobrze jest uważnie zbadać się pod tym kątem. Jeśli nie uda się Panu ustalić w drodze konsultacji i badań przyczyn fizycznych zachęcam więc do przyjrzenia się swojemu ogólnemu samopoczuciu psychicznemu - Jak ogólnie czuje się Pan w swoim życiu? Czy Pana relacje dają Panu satysfakcję? Jak czuje się Pan w swojej sferze zawodowej? Czasem bywa, że chcąc sobie poradzić ze stresem w naszym życiu odsuwamy trochę swoje emocje i zajmujemy się samym działaniem, i nie zauważamy kiedy stres z warstwy emocjonalnej zaczynamy przeżywać wyłącznie z poziomu ciała. Jeśli zorientuje się Pan, że Pana życie osobiste może być źródłem napięcia, które powoduje lub dokłada się do dolegliwości fizycznych, pomoc psychologa może się okazać pożyteczna i dobroczynna. Życzę wszystkiego dobrego i pomyślnego rozwiązania Pana problemu,
Z poważaniem,
Natalia Żukowska