Dlaczego odczuwam bicie serca?

Witam, cały czas czuję bicie serca niezależnie od miejsca czy czasu, od stresu czy wysiłku fizycznego nie są to kołatania serca ponieważ serce bije normalnie i nie przejmuje się tym zbytnio jest to dosyć uciążliwe ponieważ np. nie moge sie skupic na medytacji, czy podczas spania gdy probuje usnac często nasila się to podczas drobnych infekcji czy przeziębień. W czym może leżeć problem?
MĘŻCZYZNA, 22 LAT 8 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

niektóre zaburzenia krążenia mogą wpłynąć na odczuwanie wewnętrznej pulsacji. Chociaż wspomina Pan, że serce bije normalnie, to warto skonsultować się z kardiologiem w celu wykluczenia ewentualnych problemów sercowo-naczyniowych.

Stres i niepokój mogą wpłynąć na percepcję odczuwania pulsu. Często nasilenie tych objawów może zwiększać się w okresach podwyższonego stresu lub napięcia emocjonalnego. Dodatkowo w niektórych przypadkach, nadmierne skupianie się na odczuciach wewnętrznych może wzmocnić odczucie pulsu, nawet jeśli fizjologicznie jest on normalny.

W sytuacji wykluczenia problemów medycznych warto rozważyć wsparcie psychologiczne w celu radzenia sobie z nadmiernym skupieniem uwagi na odczuciach wewnętrznych.

Więcej informacji na podany temat można znaleźć w treściach, do których odsyłam poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/dlaczego-slysze-bicie-serca

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.