Odczuwanie bicia serca w podbrzuszu

Witam . Mam problem z tetniaca aorta brzuszna, odczuwam bicie serca w podbrzuszu skacze mi caly brzuch. Robilem usg,rtg ,echo serca,tarczyce i wszystko ok. Te objawy mam juz od roku.. Mam wrazenie ze mam tetniaka.. Wszystko to zaczelo sie gdy bylem w duzym stresie,. Najpierw mialem wysokie cisnienie(biore tereraz bibloc) a po pewnym czasie wystapily objawy z tetniacym brzuchem i biciem serca w brzuchu oraz piski w uszach. Objawy te trwaja juz rok. Prosze o opinie ...

Witam, jak rozumiem po dokonaniu wielostronnej diagnostyki oraz wykluczeniu toczącego się procesu chorobowego nadal podejrzewa Pan u siebie schorzenie somatyczne. Proszę rozważyć możliwość, że doświadczane przez Pana dolegliwości mają źródło w psychice, tym bardziej, że jak Pan pisze "Wszystko to zaczelo sie gdy bylem w duzym stresie". W takiej sytuacji zalecanym postępowaniem jest podjęcie psychoterapii, w celu m.in. zrozumienia przyczyn pojawiania się dolegliwości, ich znaczenia, stojącymi za nimi emocjami, potrzebami, doświadczeniami. Zachęcam do podjęcia takiej właśnie drogi do zdrowia. Pozdrawiam Danuta Michalczyk