Dlaczego, odkąd jestem matką, nie kontroluje swojego zachowania?

  3 lata temu urodziłam dziecko, mam jeszcze nieliczne oznaki mleka w piersi. Oprócz tego częste bóle głowy, nerwowość, napady wściekłości. Nie kontroluję swojego zachowania, często jest ono irracjonalne, nie mam ochoty na nic. Co może być tego przyczyną?

Witam!

Wejście w rolę matki jest bardzo trudnym przeżyciem dla każdej kobiety. Oprócz zmian, jakie zachodzą w organizmie kobiety po ciąży, także jej psychika zmienia się i dostosowuje do nowej sytuacji. Może to prowadzić do wewnętrznych konfliktów i trudności. Ma Pani trudności z wyrażaniem emocji, nie kontroluje swojego zachowania. Może to być spowodowane psychicznymi problemami i przeciążeniem związanym z opieką nad dzieckiem.
Warto poszukać wsparcia w najbliższych i skorzystać z pomocy psychologa. Spotkania z psychologiem mogą pozwolić Pani na poznanie przyczyny problemu oraz na ustabilizowanie sytuacji. Dodatkowa pomoc ze strony bliskich osób może znacząco wpłynąć na poprawę Pani samopoczucia.

Pozdrawiam