To depresja poporodowa, czy coś innego?

Witam, mam pytanie do pani, bo ja nie jestem pewna sama co mi jest. Moje objawy są takie, że po urodzeniu 2 dziecka w grudniu tamtego roku mam zachowanie takie: nie mam ochoty się opiekować małą, wkurza mnie wszystko i mam parominutowe napady takiej złości, że mam 100 pomysłów na minute co komuś zrobić i w tym jest problem, że ja chciałabym żeby innym się działa krzywda taka jak mi się działa. Możliwe, że to wynika też z mojego wcześniejszego związku i pierwszego dziecka, kiedy od tamtej pory minęły już 3 lata - zostałam przez niego skrzywdzona i przez moją rodzoną siostrę, która mnie z nim zdradziła wiedząc, że jestem w 7 miesiącu ciąży, ale jej to widocznie nie przeszkadzało. Więc wracając do tematu: przez moją złość zaczęłam niszczyć nie swoje rzeczy, czyli problemy z prawem, i zostałam pozbawiona opieki nad swoim pierwszym dzieckiem. Byłam u lekarza i przepisał mi lek uspokajający - to mi miało niby pomagać, miałam brać 1 tabletkę trzy razy dziennie, a biorę po 4 albo 5 na raz, żeby w ogóle mi coś zaczęły pomagać, próbowałam również już popełnić samobójstwo. Możliwe też dlatego, że 2 dziecka już nie chciałam mieć, a mój partner bardzo o tym dobrze wiedział, ale oprócz tego przy malej mi nie pomagał ani razu od jej narodzin. Wkurza mnie wszystko, moi bracia tylko cierpią na moich nerwach i boję się, że komuś w końcu coś zrobię, wiec bardzo proszę o pomoc - może pani mi coś doradzi? Dziękuję

KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie,
Jest bardzo prawdopodobne, że cierpi Pani na depresję. W tej sytuacji powinna Pani jak najszybciej skorzystać z konsultacji psychiatry. Wystarczy zapisać się na termin wizyty, nie potrzebuje Pani skierowania. Przepisany lek działa wyłącznie uspokajająco, więc nie leczy depresji. Specjalista przepisze Pani skuteczne leki przeciwdepresyjne, które poprawią nastrój, zmniejszą drażliwość i napięcie. Nie warto zwlekać - nieleczona depresja ulega nasileniu. Obecnie odpowiada Pani nie tylko za siebie, ale i za swoje malutkie dziecko.
Psychiatra lub lekarz rodzinny może wystawić Pani skierowanie do psychologa. Znajduje się Pani w trudnej sytuacji, potrzebuje Pani wsparcia i otuchy.
Serdecznie pozdrawiam i życzę szybkiej poprawy samopoczucia