Dlaczego po ekstrakcji korzenia leci krew?

Witam, 5 dni temu miałem usuwany korzeń chirurgicznie mam założone szwy szwy było wszystko wporzadku dziś byłem w pracy mam pracę fizyczna muszę się sxhylax, dźwigać i zauważyłem, że zaczęła mi się krew lać w pewnym momencie z rany , po tej ekstrakcji. Moje pytanie brzmi, czy jest to normalne sytuacja oraz czy mogę w takim razie chodzić do pracy skoro mam taką pracę a nie inna?

Warto skonsultować ten stan z lekarzem wykonującym ekstrakcję zęba. Kilka dni po usunięciu zęba rana powinna zacząć się zasklepiać, jednak fakt ponownego krwawienia wymaga niezwłocznej wizyty u dentysty i zebrania wywiadu co mogło być przyczyną tego krwawienia.