Dlaczego po jedzeniu puchnie mi brzuch?

Jak coś zjem to dostaję bólu brzucha i mam bardzo duży brzuch i dużo powietrza się zbiera. Nie wiem co mam zrobić.

ponad rok temu

Witam serdecznie!
Przyczyn bólu brzucha może być wiele, między innymi choroby układu pokarmowego, moczowego.
Bez zbadania pacjenta nie ma możliwości aby postawić rozpoznanie, w tym celu konieczna jest wizyta u lekarza. Opisane objawy nie są niestety charakterystyczne.
Konieczna jest wizyta u lekarza. W pierwszej kolejności najlepiej skorzystać z pomocy lekarza rodzinnego, który po zbadaniu i dokładnym zebraniu wywiadu określi czy jest konieczność wykonania badań dodatkowych oraz zdecyduje czy jest wskazana  wizyta u specjalisty - lekarz rodzinny wystawia skierowanie do gastrologa.
Pozdrawiam