Dlaczego po stosunku dostałam upławów i mam zatrapania?

Po stosunku z moim mężem dostałam upławów. Jest to biała, ciągnąca się wydzielina. Do tego mam rany w pochwie i na zewnątrz otarcia i zadrapania, które się nie goją i bolą oraz szczypią. Jeszcze na wargach sromowych pojawiły się krostki koloru czerwonego, które mnie bolą. Oddawanie moczu jest dla mnie koszmarem. Jak to leczyć, bo nic mi nie pomaga? I jak leczyć te zadrapania, bo są cały czas otwarte i mokre?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Opisane dolegliwości mogą sugerować infekcję drożdżakową pochwy z ewentualnym nadkażeniem bakteryjnym. Drobne urazy mogą być pierwotne do zakażenia lub też mogą być efektem podrażnień podczas obecnego już procesu zapalnego. Najlepszym sposobem wygojenia ich wydaje się być wyleczenie infekcji drożdżakowej.
Aby dokładnie określić przyczynę konieczne jest wykonanie badania ginekologicznego i ewentualnego badania mikrobiologicznego. Po postawieniu właściwego rozpoznania możliwe jest wdrożenie odpowiedniego leczenia.
Proponuję skonsultować problem z ginekologiem.

Redakcja abcZdrowie.pl