Dlaczego pojawia się dyskomfort w klarce piersiowej?

Czasem po dłuższym prostowaniu się podczas leżenia na brzuch - wlasciwid staram się po prostu ściągać łopatki do tyłu albo po ćwiczeniach na prostowanie pleców pojawia taki dyskomfort w klatce, czasem może lekki ból. Nie jest to przyjemne od czego to może być? Nie prowadzę siedzącego trybu życia, a wadę staram się naprawiać

Redakcja abcZdrowie

Szanowna Pani,

Trudno jest bez dokładnego zbadania ocenić Pani stan zdrowia. Rozumiemy też, że taka sytuacja na pewno obniża komfort życia i może budzić niepokój.

Należy uwzględnić fakt, że leżąc dłuższy czas w jednej pozycji, na przykład na brzuchu, powrót do innej formy spoczynku może sprawiać wiele trudności i bólu. Możliwe, że występuje u Pani pewien stopień zdrętwienia ciała w poszczególnych punktach.

Dobrym sposobem na pozbycie się takich dolegliwości mogą okazać się ćwiczenia rozciągające oraz ciepła kąpiel lub prysznic. Równocześnie można wspomóc się maściami przeciwbólowymi oraz rozgrzewającymi.

Gdyby sytuacja często się powtarzała można skonsultować się z lekarzem internistą lub ortopedą. Specjalista po precyzyjnym badaniu będzie mógł zdecydować o dalszym postępowaniu i ewentualnej diagnostyce.

Zachęcamy również do zapoznania się z poniższymi artykułami o podobnej tematyce:

https://portal.abczdrowie.pl/bol-miesni-winne-nie-zakwasy-a-mikrourazy

https://portal.abczdrowie.pl/pojawienie-sie-tych-dolegliwosci-moze-zwiastowac-ze-pozniej-pojawi-sie-long-covid

https://portal.abczdrowie.pl/rodzaje-bolu-ktorych-nie-mozna-ignorowac/2

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.