Kiedy zakwasy przestaną się pojawiać?

Dzień dobry, przez 6 tygodni stosowałem leki typu tyzanidyna później tolperyzon na bardzo spięte mięśnie obecnie już nie biorę od kilku dni , leki te bardzo osłabiły siłę mięśniową i cokolwiek zrobię mam potężne zakwasy , ile czasu mięśnie będą wracać do normy, kiedy nie będą takie słabe

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

należy pamiętać, że każdy organizm jest inny i czas potrzebny na powrót do normy może się różnić. Jednakże, mięśnie powinny zacząć powracać do normy w ciągu kilku dni do kilku tygodni po zaprzestaniu stosowania leków, które osłabiły siłę mięśniową.

Najważniejsze jest, aby unikać przeciążania mięśni, które są osłabione i zrobić przerwę od intensywnych ćwiczeń aż do momentu, kiedy mięśnie zaczną się ponownie wzmacniać. Warto również skonsultować się z lekarzem w celu ustalenia planu rehabilitacji i określenia, czy w danym przypadku są potrzebne dodatkowe badania lub terapia.

W każdym przypadku, regularne i umiarkowane ćwiczenia fizyczne oraz odpowiednia dieta bogata w białko, mogą pomóc w przyspieszeniu procesu regeneracji mięśni.

Więcej informacji na podany temat znajdzie Pan w artykule, do którego odsyłam poniżej:

https://portal.abczdrowie.pl/bol-miesni-winne-nie-zakwasy-a-mikrourazy

https://portal.abczdrowie.pl/zmeczenie-bol-i-drzenie-miesni-zle-samopoczucie-a-moze-to-tezyczka

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.