Dlaczego w jamie ustnej pojawia się krew?

Skąd może pochodzić krew w buzi?Juz dwa razy zdarzyło mi się że poczułam nagle krew w buzi. Splunelam w umywalkę i była tam krew. Nie było jej dużo, ale i nie śladowe ilości. Robiłam gastroskopie i lekarz powiedział że tam krwi nie ma. Ponadto mam bóle brzucha. To skąd ta krew.? Bardzo proszę o szybką odpowiedź bo bardzo się martwię.
KOBIETA, 46 LAT ponad rok temu

Badanie moczu na ciała ketonowe

Ciała ketonowe pojawiają się, m.in. jeżeli organizm nie otrzymuje wystarczającej ilości pokarmu na pokrycie zapotrzebowania energetycznego. Dlatego też w profilaktyce powinno stosować badanie krwi na obecność ciał ketonowych ? można je zrobić w domu lub w laboratorium.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Dzień dobry,

krew w jamie ustnej może pojawiać się z wielu powodów. Mogą to być kłopoty z dziąsłami, gardłem czy też przewodem pokarmowym. Bardzo dobrze, że już w tym momencie Pani wie, że w przełyku oraz żołądku nie ma zmian (torbieli, nadżerek, guzów), które mogłyby dawać objaw w postaci krwawienia. Dlatego też taką etiologię można wykluczyć. Należałoby natomiast wykonać dokładną diagnostykę laryngologiczną oraz stomatologiczną czy periodontologiczną. Wydaje się, że te krwawienia mogą pochodzić z dziąseł. Może być to spowodowane na przykład zapaleniem dziąseł czy torbielami w ich obrębie. Nie należy także wykluczać stanów chorobowych zębów, co może prowadzić do chorób dziąseł. Ponadto, warto byłoby obejrzeć gardło. Niewykluczone, że w jego obrębie pojawiły się nadżerki, czy inne zmiany zapalne, które mogą wywoływać krwawienia. Dlatego też wizyta u laryngologa także jest wskazana. Gdy chodzi o bóle brzucha to przyczyną może być stres, nieprawidłowości w diecie czy też zaburzenia pracy jelit. Warto zastanowić się nad wykonaniem diagnostyki jelit, aby sprawdzić czy przyczyna nie leży właśnie w nich. Na własną rękę może Pani też wykonać badania krwi w tym morfologię, OB czy CRP, aby sprawdzić czy w Pani organizmie toczy się stan zapalny. Serdecznie pozdrawiamy i życzymy szybkiego powrotu do dobrego samopoczucia.

Zachęcamy także do zapoznania się z artykułami o podobnej tematyce:

https://portal.abczdrowie.pl/co-na-krwawienie-dziasel

https://portal.abczdrowie.pl/zapalenie-gardla

https://portal.abczdrowie.pl/choroby-dziasel

https://portal.abczdrowie.pl/opuchniete-dziasla

https://portal.abczdrowie.pl/bol-brzucha-przyczyny-i-sposoby-leczenia

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty