Dlaczego pojawiło się zażółcenie skóry?

Dzień dobry, byłam w poniedziałek na zabiegu wycięcia znamiona tzn pieprzyka mam szwy założone na tydzień, zauważyłam, że w około rany pojawiła mi się żółta skóra, zaznaczam iż do do dezynfekcji rany używam Oktaseptal, rana jest czysta nic sie z niej nie wydziela, czuje się dobrze, tylko nie wiem dlaczego pojawiła mi sie ta żółta skóra czy to normalne , proszę o odpowiedź

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

zażółcenie skóry w obrębie gojącej się rany raczej nie jest czymś nieprawidłowym. Podczas zabiegu usuwania znamienia skóra była rozcięta, potem szyta. Te działania powodują wytworzenie miejscowego stanu zapalnego, podobnie jak przy urazie. Z tego też względu rozpoczynają się procesy naprawcze i gojenie powstałego na tym etapie zasinienia. W pytaniu pisze Pani, że rana goi się prawidłowo, odkażana jest zgodnie z zaleceniami lekarza. Nie ma niepokojącej wydzieliny ani też ból po zabiegu się nie nasila. Wydaje się, że w tej sytuacji nie ma powodów do obaw. Potrzeba jeszcze trochę czasu, aby zasinienie znikło, a rana zagoiła się do końca.

Jeśli taki wygląd skóry jednak powoduje u Pani bardzo duży niepokój, to warto udać się mimo wszystko do lekarza pierwszego kontaktu, aby ocenił czy faktycznie jest wszystko w porządku. Serdecznie pozdrawiamy i życzymy dużo zdrowia.

Zachęcamy do zapoznania się z artykułami o podobnej tematyce:

https://portal.abczdrowie.pl/gojenie-sie-ran

https://portal.abczdrowie.pl/usuwanie-zmian-skornych-wskazania-przebieg-badanie-histopatologiczne

https://portal.abczdrowie.pl/szycie-ran

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.