Dlaczego ręka po złamaniu nie została usztywniona?

Witam Serdecznie.Obecnie przebywam Finlandi tydzień temu doznalem złamania kości ramiennej lewej reki.Decyzja lekarza była leczymy operacyjnie.Jestem 5dni po operacji gdzie zostaly umocowane płytki stabilizujace na kosci.Jestem obolały gdyż rany sa swierzę to zrozumiale ale najbardziej martwi mnie to ze po operacji nie usztywniono reki np.gipsem lub stabiliazatorem.Czy to normalne i właściwe postepowanie gdyż tylko na rękę założyli mi temblak z gabki gdzie co chwile przy ruchu ciała bądź siadania lub podnoszenia reka znajduje sie troszkę w innej pozycji czyli jest ruchoma.Czy jest to normalne takie nieusztywnianie reki po operacji ?

po to się operuje aby nie stosować unieruchomienia, dawniej w takich przypadkach był gips 3 do 5 miesięcy