Dlaczego teraz mam HPV 52?

Witam serdecznie. W grudniu stwierdzono u mnie zakażenie wirusem HPV 16 i 18, nie współżyłam z moim partnerem już 1.5 roku, tydzień temu zrobiłam testy na HPV ponownie , i teraz mam HPV 52. Jak to jest możliwe. Do tego mój partner testował się dwokrotnie i jego test jest negatywny.
KOBIETA, 44 LAT 11 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

zakażenie HPV może występować nawet po dłuższym czasie bez współżycia. Wirus często pozostaje w organizmie bez objawów i dopiero później może się uaktywnić.

Jeśli ma Pani wątpliwości, zawsze warto skonsultować się z lekarzem. Odpowiedni specjalista może przeprowadzić dokładniejsze badania, ocenić sytuację i zalecić dalsze postępowanie.

Więcej informacji na podany temat można znaleźć w treściach, do których odsyłam w linku poniżej:

https://portal.abczdrowie.pl/zakazenie-hpv-jak-do-niego-dochodzi

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.