Dlaczego wyczułem w lewym nadbrzuszu twardszy podłużny kształt?

Witam, Mam pytanie podczas oględzin brzucha wyczułem w lewym nadbrzuszu twardszy podłużny kształt, nie bolesny pod naporem palców(dodam że "kopałem" dosyć głęboko...) , czy to może być trzustka ? Mam wizyte u gastrologa przewidzianą w najbliższym czasie w związku z bólami brzucha i pleców.

Lek. Paweł Szadkowski

Bardzo wątpliwym jest, aby wyczuł Pan trzustkę. Czasem pod lewym łukiem żebrowym wyczuwalna jest śledziona, natomiast u dorosłych zazwyczaj tak się dzieje, kiedy narząd ulega powiększeniu. Może wyczuł Pan żebro wolne.