Długie cykle miesiączkowe po ostawieniu tabletek antykoncepcyjnych

Witam. Mam 21 lat i od dłuższego czasu (ok. 2 lat od odstawienia tabletek antykoncepcyjnych) mam bardzo długie cykle miesiączkowe 45-49 dni. Zostało mi zalecone zmierzenie poziomu prolaktyny. W spoczynku, na czczo, o godzinie 9.30, bez uprzedniego współżycia czy nadmiernego stresu wyniósł on 873,3 mIU/l. Bardzo proszę o interpretację wyniku. Zaznaczę, że poza wydłużeniem cyklu nie odczuwam żadnych objawów charakterystycznych dla podwyższonej prolaktyny. Pozdrawiam i czekam na odpowiedź.

Witam,
poziom PRL jest dość wysoki.
Proponowałabym jeszcze wykonać badanie TSH i wraz z wynikiem prolaktyny udać się do swojego ginekologa.
Byc może konieczne będzie włączenie leczenia farmakologicznego.

pzodrawiam!