Długotrwała depresja poporodowa u 22-latki

Dzień dobry. Opisywałam tu wcześniej moją przypadłość. Mianowicie ostatnio podupadłam na zdrowiu fizycznym i psychicznym. Począwszy od dodatkowych 20 kg, na braku chęci do życia kończywszy. Diagnoza: depresja poporodowa. Ale czy to możliwe skoro córka ma już 2 lata? Dodam, że mam ostatnio dużo stresu. Nie układa mi się w małżeństwie w pracy też nie jest lekko. Ciągle się czymś martwię o czymś myślę, źle śpię i jestem ciągle zmęczona. Nie chcę, aby córka patrzyła na ciągle smutną mamę. Pomocy!!!

Bardzo słusznie,
z tego co Pani opisuje jest ryzyko depresji, często pojawia się po raz pierwszy po porodzie, ale też depresja w ogóle ma tendencje do nawrotów, więc zachęcałabym do jak najszybszego udania do się po pomoc, najlepiej do lekarza psychiatry, to pierwsza najwłaściwsza pomoc, oczywiście można i warto korzystać także z pomocy psychoterapeuty, ale w pierwszej kolejności radze lekarza, tutaj warto szybko i zdecydowanie działać, żeby nie było coraz gorzej, oraz, żeby mogła się Pani w pełni cieszyć z macierzyństwa, a Pani córka miała szczęśliwą mamę:) Pozdrawiam i życzę powodzenia!

Dzień dobry,

Proszę znaleźć w swojej okolicy psychoterapeutę i udać się na konsultację, która być może zakończy się wspólną decyzją o podjęciu leczenia.
Pomoc może Pani uzyskać np.: w Poradni Zdrowia Psychicznego /w ramach NFZ/ lub prywatnie.