Do jakiego lekarza udać się z asymetrią twarzy?

Mam 31 lat.Od kilku lat mam problem z asymetrią twarzy.Jeden policzek jest bardziej wklęsły,skóra napięta,drugi bardziej okrągły i tutaj owal bardziej opada.Oko po str.policzka wklęsłego jest bardziej opadnięte i ma inny kształt.Miałam leczenie ortodontyczne z powodu bólów stawów i wypadania krążka żuchwowego.Chciałabym się dowiedzieć czy to porażenie,czy jakiejś inna poważna może choroba i czy mogę to wyleczyć. Do lekarz jakiej specjalności powinnam się udać?

Dzień dobry proszę udać się do lekarza medycyny estetycznej i po konsultacji lekarz dobierze odpowiednie zabiegi aby wyrównac asymetrię. Zazwyczaj stosuje się zabiegi z użyciem kwasu hialuronowego, botoxu, nici.

Przyczyną asymetrii może być zaburzenie rozwojowe aparatu zębowego i/lub żuchwy. Warto też skonsultować się z neurologiem. Po wykluczeniu przyczyn neurologicznych można bezpiecznie korzystać z zabiegów medycyny estetycznej przywracających prawidłową objętość i proporcje twarzy.