Domowe urządzenie do depilacji IPL a stosowanie leków

Witam posiadam domowe urządzenie do depilacji IPL. Moje pytanie brzmi-czy przy domowej depilacji IPL trzeba uważać z np ibupromem, witaminą A, witaminą C i suplementami typu aescin? Wiem, że przy profesjonalnej depilacji laserowej trzeba odstawić jakiś czas przed zabiegiem,ale czy przy domowym tez? dziękuję za odpowiedź

Dzień dobry
Stosując depilację IPL powinna Pani zwrócić uwagę na możliwe działanie fotouczulające leków.
Z wymienionych przez Panią takie działanie mogą mieć preparaty z vit A ,prowitaminą A,starsze leki przeciwdepresyjne , dziurawiec.
Aescin i preparaty kosmetyczne z wyciągiem z kasztanowca są bezpieczne.
Pozdrawiam

Depilacja IPL jest metodą, która wykorzystuje impulsy świetlne i promienie, które wnikają i redukują melaninę włosów, co sprawia, że wypadają. Jest to zabieg bezpieczny, który można wykonywać w domu. Warto jednak skonsultować się z lekarzem w przypadku cukrzycy, opryszczki, bielactwa i fotoalergii, czy światłoczułości. To oznacza, że trzeba uważać na przyjmowanie leków fotouczulających, regulujących krzepliwość krwi. Do takich leków i suplementów zaliczają się te z witaminą A i hormonami światłouczulającymi. Ibuprom i witamina C nie powinny stanowić problemu. Warto również przyjrzeć się mocy, z jaką działa depilator. Często takie urządzenia domowe są o wiele słabsze od tych w gabinetach.