Dość duże otarcie na twarzy

Mam otarcie na twarzy, dość duże, zajmuje połowę policzka. Dostałem maści na przyśpieszenie gojenia ale nie wiem czy są dobre, gdyż jak smaruje nimi otarcie zbiera sie na jego obszarze ropa. Co robić i co stosować, żeby otarcie zniknęło jak najszybciej? PS. Czy zawsze otarcia muszą kończyć sie powstaniem strupka ?

Aleksander Ropielewski

Nie mam pewności, że płyn jaki Pan opisuje to ropa czy też płyn surowiczy, który jest normalnym dla procesu gojenia. Otarcia goją się sługo i cęsto z pozostawieniem blizny - ważne jest stosowanie opatrunku okluzyjnego, najlepiej parafinowego, który ochroni ranę do czasu powstania strupa, który znacznie zmniejsza ryzyko pozostawienia trwałych śladów po obtarciu.