Duży brzuch po porodach

mam problem z brzuchem mam lat 54 , mialam kilka operacji i rodzilam6 razy i zostal mi duzy brzuch, co mam zrobic

Witam ,
mogę Pani doradzić połączenie diety z ćwiczenieniami z uwzględnieniem brzucha.
Jeśli chodzi o dietę powinna ona być dobrze zbilansowana i indywidualnie dopasowana, powinna składać się z 5 niedużych objętościowo posiłków, odpowiedniej ilości warzyw, owoców.
W razie chęci mogę pomóc Proszę o kontakt prywatnie.
Pozdrawiam serdecznie,
Anna Zientalska

Agata Zmorkowska Dietetyk, Poznań

Witam,
Zaleceniem dla Pani będzie zmniejszenie porcji posiłków, tak aby nie powiększać objętości żołądka. Proszę również regularnie pić min. 1,5 litra wody mineralnej dziennie. Uzupełniać dietę w owoce cytrusowe oraz otręby z dużą zawartością błonnika.
Aby pobudzić perystaltykę jelit i utrzymać odpowiednie napięcie mięśni proszę zadbać o aktywność fizyczną w ciągu dnia- szczególnie warto pomyśleć o ćwiczeniach nastawionych na partie brzuszne.
Pozdrawiam,
Agata Zmorkowska