Dwa polipy w esicy wykryte podczas kolonoskopii

Witam Mam 36 lat. Jestem kobieta. Mialam robiona kolonoskopie podczas ktorej wykryto u mnie 2 polipy siedzace wielkosci 3mm w esicy. Polipy zostaly usuniete w calosci i oddane do badania histopatologicznego. Jakie jest prawdopodobienstwo, ze jest to zmiana nowotworowa? Dodam, ze jestem w grupie ryzyka, gdyz w rodzinie wystepowal rak jeluta grubego.

Witam

Trudno oszacować liczbowo ryzyko, ale tak małe polipy są bardzo rzadko złośliwe.
Właściwie to można z dużym prawdopodobieństwem przyjąć, że nie są.
Ryzyko, że polip jest złośliwy rośnie dopiero istotnie przy wymiarach powyżej 1cm.
Niestety, żeby mieć pewność i czegoś nie przeoczyć trzeba poczekać na wynik badania hist-patologicznego.

Pozdrawiam