Dyskopatia a poród przez cesarskie cięcie

Witam, Staram się z mężem o dziecko. Niestety posiadam problemy z wysunietym dyskiem dyskopatia. Ciągle odczuwam ból który promieniuje w biodra przez co czasami ledwo chodzę. Proszę o informację co z porodem w takiej sytuacji ? Lekarz neurolog powiedział, że w takich sytuacjach robi się cesarskie cięcie.... Czy to jest pewne w takiech problemach zdrowotnych? Czy to zeleży od lekarza?

Dzień dobry,
problemy z kręgosłupem mogą się nasilić w czasie ciąży, dlatego warto już teraz rozpocząć właściwą terapię. Jeśli do tej pory nie korzystała Pani z pomocy fizjoterapeuty, radzę poszukać takiego specjalisty. Dolegliwości o których Pani pisze wcale nie muszą mieć związku z dyskopatią. Tak czy inaczej dobry fizjoterapeuta zdiagnozuje aktualny problem i zaproponuje odpowiednie leczenie, dzięki czemu będzie Pani mogła bez obaw planować dziecko.
Odnośnie porodu, to zapewniam Panią, że wiele kobiet z rozpoznaną dyskopatią z powodzeniem rodzi siłami natury.
pozdrawiam