Dystrofia rogówki Cogana

Okulista zdiagnozował dystrofię rogówki Cogana. I powiedzał, że mam sobie poszukać w internecie co to jest. Proszę o pomoc co mam dalej robić? Okulista mówił,że to "upierdliwe jest tylko". A czytam o tym całym Zespole Cogana i sama już nie wiem czy źle czytam czy lekarz mnie zbagatelizował. Jestem załamana.

Witam. Jest to choroba genetyczna przedniej części rogówki objawiająca się nawracającymi ubytkami nabłonka rogówki. Jezeli juz tak Pani miała to wie jak to boli.Leczenie jest zachowawcze. Polega na leczeniu powierzchni oka pod soczewką lub opatrunkiem.Dystrofia rogówki to nie zespół Cogana..Dobrze by było zrobić dokładne badania rogówki wideokeratometrię itp. w poradni rogówkowej>Na pewno ktoś w Poznaniu sie tym zajmuje. Pozdrawiam serdwcznie