Ewentualne zajście w ciążę przy spodziewanej miesiączce

Wczoraj odwiedziłam ginekologa. PO USG stwierdził, że w przeciągu kilku dni mogę spodziewać się miesiączki gdyż na ekraniku wszystko na to wskazuje. Dziś miałam bliski kontakt z partnerem, lecz bez stosunku dopochwowego. Zastanawiam się, czy jeśli lekarz stwierdził, że miesiączka jest już bardzo blisko, byłoby nadal możliwe zajście w ewentualna ciążę? Dodam, że jestem dziewicą, i z badania wynika iż moja błona dziewicza jest dość gruba.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Jeśli jest Pani dziewicą, nie ma ryzyka zajścia w ciążę. Proszę jednak pamiętać na przyszłość, że ryzyko zajścia w ciążę tak naprawdę istnieje w każdym dniu cyklu.