Gaza w ranie po ekstrakcji zęba

6 dni temu usunięto mi górną 6tkę. Dziś po rannym myciu zębów, poczułem w ustach kawałek nitki (?) Przyglądając się w lustrze, pincetą chwyciłem za ów kawałek i zacząłem delikatnie ciągnąć, po chwili zobaczyłem iż z zębodołu wyszedł mi spory kawał gazika, polała się krew ( na szczęście szybko przestała ). Czy umieszczanie gazy w ranie, bez zszywania, jest właściwym sposobem ,, leczenia ,, ?

Przypuszczam, że nie była to gaza a specjalny materiał przyspieszający gojenie. Samemu lepiej "nie majstrować" przy ranie poekstracyjnej. Radzę udać się do lekarza przeprowadzającego zabieg na kontrolę.

Tak - czasem stosuje się setony gazowe nasączone odpowiednim lekiem i wtedy nie wolno ich zaszywać informując Pacjenta,że taki lek został w ranie umiejscowiony.