Gorączka po operacji usunięcia płuca

Witam.Jak długo może utrzymywać się gorączka po operacji usunięcia płuca?Mój tato jest 2 tyg po operacji i ma 38-38,3 stopnia wieczorami.2 lata temu miał usunięty jeden płat płuca, teraz całe płuco.2 lata temu po operacji pojawiło się zakażenie jelit u niego,miał biegunkę i też utrzymującą się temperaturę.Dlatego teraz martwię się czy jest wszystko dobrze.Jest osłabiony, gorączkuje.Ma 70 lat.Proszę o radę.Do kiedy taka temperatura może się utrzymywać?Pozdrawiam

Tak długo na pewno nie powinna się utrzymywać. Prawdopodobnie utrzymuje się jakieś zakażenie w zakresie rany pooperacyjnej, zapewne w klatce piersiowej. Proszę w tej sprawie pilnie skonsultować się z lekarzem prowadzącym. Być może trzeba będzie wykonać kontrolne RTG klatki piersiowej i zapewne trzeba będzie włączyć odpowiednią antybiotykoterapię.