Gorączka i kłucie w okolicach żołądka po chirurgicznym usunięciu pęcherzyka żółciowego

Witam, mój tata (56 lat) jest po chirurgicznym usunięciu woreczka żółciowego. Po operacji miał nieprzyjemne objawy takie jak odbijanie, wzdęcia i wysoka gorączka. Po konsultacji z lekarzem, który go operował, dostał dodatkowe leki. Odbijanie i wzdęcia minęły, ale już drugi raz w ostatnim czasie tatę rozłożyła gorączka, i to wysoka (wieczorami prawie 40 stopni). Gorączce towarzyszy kłucie w okolicach żołądka. Co może być powodem? Lekarz twierdził, że to "normalne"...

Trudno mi określić bez bezpośredniego badania. Radziłbym wykonać kontrolne badanie USG jamy brzusznej oraz badania laboratoryjne jak np.: morfologia i CRP (określenie stanu zapalnego w organizmie). Takie objawy jak ma Pani ojciec mogą np. wskazywać na powstanie ropnia pooperacyjnego. W głównej mierze trzeba taki właśnie stan wykluczyć, aby stwierdzić, że wszystko jest w porządku, a gorączki są przypadkowe lub związane z czymś innym (np. zakażeniem wirusowym organizmu). O wszystkich badaniach musi zadecydować lekarz, najlepiej chirurg prowadzący.