Grudki zagęszczonej żółci w pęcherzyku żółciowym

Witam. 2 lata temu podczas badania USG wszystko wyszło ok, tylko zauważono grudki zagęszczonej żółci w pęcherzyku żółciowym, przy ścianie do 5mm, teraz po 2 latach na badaniu kontrolnym nie ma grudek ale w tym samym miejscu zaznaczono polip 6.3mm. Co to może być? Czy to coś poważnego? Proszę o szybką odpowiedź, bardzo się martwię, mam 18 lat.

Witam serdecznie. Jeżeli nie ma Pani żadnych objawów nie ma powodów do obaw. Niemniej jednak wskazana jest okresowa kontrola. Stosuje się także profilaktyczne usunięcie pęcherzyka żółciowego. Polecam konsultację z chirurgiem.