Grzybica na początku okresu

Zdiagnozowano u mnie grzybicę, jestem na początku okresu. Został mi przepisany krem pimafucin i tabletki orungal. Czy krem powinnam zacząć stosować po zakończeniu okresu? Czy powinnam nim smarować również wewnętrzną stronę warg sromowych czy tylko zewnętrzną? Jak dbać o higienę? (każdy kontakt z wodą jest bolesny) Myć się przy każdej wymianie podpaski, raz na dzień czy częściej? Jak mogę zmniejszyć nieprzyjemne dolegliwości (pieczenie i swędzenie) oraz ból podczas sikania? Dziękuje za odpowiedź

Lek. Tomasz Budlewski

a czy przed okresem udało się zastosowac lek. co do stosowania odpowiedniego postępowania w czasie okresu powinien wypowiedziec się lekarz badajacy. przy zastosoaniu lekow doustnych wraz z czasem krwawienia miesiączkowego powinno byc lepiej. higiena po zmianie podpaski jest jak najbardziej wskazana.