Guz łagodny jajnika a poziom Ca 125

Witam jestem trzy miesiące po operacji guza łagodnego lewego jajnika, przed operacją wynik ca125 wynosił 79.Później brałam provera i teraz powtórzyłam badanie i znów jest wysokie 89 .Dodam że lekarz wykluczył endometrioze. Nie wiem co mam teraz myśleć.

Aleksander Ropielewski

Należy zachować czujnosć onkologicznąi wykonywać badanie TK jamy brzusznej (sugeruję raz w roku) i powtórne badania ca-125. Podwyższony poziom markera nie jest równoznaczny z nowotworem, zwłąszcza w sytuacji usunięcia podejrzanej zmiany, jednak nie można go lekceważyć.