Hashimoto i podwyższony poziom przeciwciał antyTG a planowanie ciąży

Choruję na Hashimoto i myślę o zajściu w ciążę. Proszę o informację, czy mocno podwyższony poziom przeciwciał antyTG obecny w mojej krwi może potencjalnie uszkodzić komórki tarczycy rozwijającego się płodu? Czy przeciwciała te są specyficzne wyłącznie dla komórek mojej tarczycy? Czy wiadomo, jakie są szanse, że moje dziecko urodzi się z uszkodzoną tarczycą?

Lek. Tomasz Budlewski

anty Tg moga powodowac przejsciowa niedoczynność tarczycy u płodu