Hiperprolektynemia czynnościowa przed ciążą a szanse na drugą ciążę

W lutym urodziłam córkę. Przed zajściem w ciąże stwierdzono u mnie hiperprolaktynemię czynnościową. Przyjmowałam Bromergon. Chciałabym znów zajść w ciąże. Dodam, że karmię piersią i dopiero niedawno miałam pierwszą miesiączkę po porodzie. Córka ma już rozszerzaną dietę i piersią karmię ją mniej więcej w takich godzinach: 5.30, 14.30, 19, 23, 2. Czy konieczne będzie odstawienie córki od piersi i ponowne przyjmowanie leku? Czy możliwe, że ciąża w jakiś sposób wyregulowała moje hormony?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Ciąża jak najbardziej mogła uregulować hormony. Być może nie będzie konieczne ponowne przyjmowanie leków. Sugeruję konsultację ze specjalistą ginekologiem, który pokieruje dalszym postępowaniem.