Ile posiłków powinno jadać dziecko, które skończyło 8 miesięcy?

Witam. Ile posiłków powinno jadać dziecko które skończyło 8 miesięcy? Jak powinno wyglądać godzinowo rozplanowanie tych posiłków ? Czy dziecko w tym wieku powinno jadać w nocy ?

Milena Lubowicz

W tym wieku dziecko powinno spożywać około 2 posiłki bezmleczne (obiad i deserek) oraz 3 mleczne w tym np. kaszka. Oczywiście są dzieci, które jeszcze w nocy domagają się karmienia mlekiem i proszę się tym nie niepokoić. Często nawet dzieci po pierwszych urodzinach budzą się w nocy na karmienie. Stopniowo można je tego oduczać wydłużając nocną przerwę.
Pozdrawiam