Ile powinna ważyć kobieta z 165 cm wzrostu?

Witam mam 165 cm wzrostu i ważę 46 kg. Mam wrażenie że jestem za gruba i chcę się odchudzić. Czy moja waga jest w normie? Nie liczę kalori, a wręcz nie obchodzi mnie to. Jem dużo, więc nie mam anoreksji. Zawsze tłumaczyłam to sobie że mam szybki metabolizm, ale teraz zaczyna mnie to zastanawiać.

Małgorzata Panek

Pani waga jest obecnie niska. Prawidłowe BMI mieści się w przedziale 19-24,9. Wskaźnik ten oblicza się dzieląc wagę przez kwadrat wzrostu w metrach.
Proszę pamiętać o odpowiedniej podaży kalorii i urozmaicone diecie, pełnej warzywa i owoców.
Pozdrawiam

Witam, podana masa ciała jest zbyt niska, dlatego warto byłoby wykonać kilka prostych badan:analizę składu ciała,morfologię krwi, zebrać wywiad żywieniowy, czy posiłki, które Pani zjada maja odpowiednią wartość odżywczą.Dopiero po tej wstępnej analizie będzie można coś więcej wnioskować i planować jakąś kurację dietetyczną.Pozdrawiam