Infekcja Trichomonas vaginalis

witam po badaniu cytologicznym stwierdzono: infekcje Trichomonas vaginalis. Moje pytanie brzmi : czy to partner mnie zaraził ( bo chodzi na boki) czy ja zawiniłam? skąd to się wzięło? pozdrawiam kasia

Witam. Jest to infekcja typowo przenoszona za pomocą kontaktów płciowych, jest więc duże prawdopodobieństwo że zaraził Panią partner. W takim przypadku on również powinien podjąć leczenie.