Interpretacja badania funkcji tarczycy

Uzupełnienie danych do tematu "prośba o krótką interpretację badania funkcji tarczycy" TSH - 1,6317 uIU/ml (norma0,35-4,94); FT4- 1,10 ng/dl (0,7-1,48); Anty TPO- 0,78 IU/ml (0-5,61). Proszę o ponowną analizę wyników. Czy to prawda że jakakolwiek ilość anty TPO oznacza że coś jest nie tak? A jeśli tak to po co są normy? Dziękuję

Aleksander Ropielewski

Wynika, że nie ma Pan choroby tarczycy. Odnośnie przeciwciał anty-TPO to bardzo dużo zależy od laboratorium i metody badania. Należy pamiętać, że mogą one występować również w innych chorobach, a także u ludzi zupełnie zdrowych. Normy są uśrednionym wynikiem ze statystycznej grupy badanej w populacji. Dopiero ocena wyników wraz z badaniem klinicznym i wywiadem lekarskim tworzą spójną całość (choroba może występować mimo prawidłowych wyników i na odwrót).

Z wyrazami Szacunku
lek. Aleksander Ropielewski