Interpretacja MR stawu kolanowego i san po artroskopii

Witam, Proszę o pomoc w interpretacji MR stawu kolanowego. Nadmieniam ,że 9 miesięcy temu miałam wykonywany zabieg artroskopowa rekonstrukcja ACL z użyciem poczwórnego pęczka St i Gr. Więzadło krzyżowe przednie stan po rekonstrukcji. W sąsiedztwie zaznaczona zwiększona obecność obszarów płynowych. W zakresie rogu tylnego łąkotki przyśrodkowej -uszkodzenia I/II stopnia. Cechy chondromolacji rzepki III stopnia. Wewnątrzstawowo oraz w kaletkach miazgowych i okołorzepkowych widoczny płyn.

Szanowna Pani, wszelkie próby interpretacji wyniku badania NMR mijają się z celem bez możliwości fizykalnego zbadania Pani stawu kolanowego. Dopiero zestawienie wywiadu ( ból, jego charakter, umiejscowienie, ewentualne ograniczenia ruchomości) z odcinkowym badaniem ortopedycznym oraz wynikiem NMR pozwoli na postawienie rozpoznania i wdrożenie odpowiedniego leczenia. Na podstawie samego NMR można jedynie powiedzieć,że r a c z e j nie ma wskazań do kolejnego zabiegu operacyjnego. Sugeruję konsultację ortopedyczną z wynikiem NMR ze wskazaniem na chirurga, który wykonywał poprzednią operację. Pozdrawiam i życzę szybkiego powrotu do pełni zdrowia.