Interpretacja wyników prób wątrobowych

witam robiłam sobie próby wątrobowe i aspat, alat, bilirubina jest w normie ale GGTP - 55.60. Czy to coś poważnego? czytałam że to jest spowodowane nadużywaniem alkoholu. Bardzo lubię wino, wódki nie pijam , w gościach poradycznie ale winko potrafię wypić sama jedną butelkę. . Do jakiego lekarza powinnam się udać czy moze wystarczy jakieś tabletki połykać. Bardzo proszę o radę. A i jeszcze mam worki pod oczami to też mnie zaniepokoiło, bo wcześniej nie miałam.

Witam. GGTP rzeczywiście najczęściej podwyższa się w wyniku nadużywania alkoholu. Jego poziom normalizuje się samoistnie po około 3 tygodniach abstynencji.