Interpretacja wyników TIBC, żelaza i UIBC

proszę o int. wyników TIBC(ICD-9:093)- 374,70ug/dł, żelazo(ICD-9:093)- 224,0ug/dł , UIBC(ICD-9:093)-150,70ug/dł, %saturacji(ICD-9:093)-59,8% oraz morfologia z rozmazem wszystko w normie, poza Eozynofile1,18 tyś/ul i eozynofile 15,3%. Dziękuję

Z jakiego powodu zlecono badania? Podejrzenie hemochromatozy? A może tak wysokie stężenie żelaza to skutek antykoncepcji? Szkoda, że nie podała Pani całej morfologii; zwiększona liczba eozynofili - powodów może być kilkanaście - najbardziej znane to choroby pasożytnicze i alergiczne.